Dlaczego mam ten ból pomimo zakończenia leczenia kanałowego?

Dzień dobry, ponad trzy tygodnie temu zaleczyłam zęba kanałowo do dnia dzisiejszego boli mnie ząb.Byłam u swojego lekarza na RTG jest wszystko w porządku lekarz twierdzi że takie bóle mogę jeszcze odczuwać ,przepisał mi antybiotyk. Czy po skończeniu brania antybiotyków może powrócić ból zęba?
KOBIETA, 43 LAT 12 miesięcy temu

Trzeba wykonać tomografię komputerową aby w 3D ocenić czy wszystko kanały są wyleczone prawidłowo. Niekiedy po leczeniu dolegliwości mogą utrzymywać się kilka tygodni.