Grzybica pochwy, Clotrimazol a współżycie seksualne

Witam, byłam dzisiaj u lekarza i stwierdził u mnie grzybicę pochwy, przepisał tabletki clotrimazol 6 tabl. Chciałabym się dowiedzieć czy tak jak on mówił podczas leczenia nie można współżyć przez dwie doby? Dzisiaj zaczynam leczenie, w środę w nocy wylatuje do chłopaka który mieszka za granicą, czy w środę będziemy mogli już współżyć? Czy musimy stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa) żeby on się nie zaraził jeśli tak to ile czasu?

Renata GrzechociĹska

Sugeruję powstrzymać się od współżycia w trakcie leczenia.

Piotr Pilarski

Najlepiej jest nie współżyć gdyż w ten sposób naraża Pani chłopaka na grzybicę którą może Panią ponownie zarazić. Po dwóch dobach leczenia grzyby tracą możliwość przenoszenia się.

Pozdrawiam.