Infekcja w miejscu rany po repozycji żuchwy

Witam, miesiąc temu miałem operację otwartej i zamkniętej repozycji żuchwy. Około miesiąc po operacji pod blizną zrobiła się gulka i podeszła ropą. Podczas golenia musiałem coś zruszyć i delikatnie wyciekła ropa. Zadzwoniłem do lekarza prowadzącego, stwierdził że do póki to nie jest zaczerwienione, nie boli i nie mam gorączki, nie ma czym się martwić, bo blizna jest bardzo świeża. Czy faktycznie nie mam się czego martwić? Nie zauważam żadnych zmian, ciągle jest tak samo, nie zmniejsza się ani nie zwiększa, blizna na długości tego zgrubienia jest czerwona, zauważyłem zaschniętą ropę w jednym miejscu blizny, czyli w nocy jakiś mały wyciek był. To była moja pierwsza w życiu operacja, więc nie wiem jak mam się zachować i co zrobić, czego użyć.

Trudno mi określić jaki jest stan blizny po operacji bez bezpośredniego badania i czy nie wymaga ona interwencji bezpośredniej chirurgicznej. Trudno mi określić bez badania czy wydzielina jaką Pan opisuje jest ropą. Skoro rzeczywiście Pan nie gorączkuje, nie ma Pan cech zapalenia w zakresie blizny czyli np. zaczerwienienia, bolesności to raczej nie ma powodu do niepokoju. W takim wypadku radziłbym na spokojnie, w trybie planowym skonsultować się jeszcze w celu upewnienia się czy wszystko jest w porządku z blizną z chirurgiem. Należyta higiena blizny i jej okolicy powinna w takim przypadku być wystarczająca.