Interpretacja wyników i podanie przyczyny poronienia w 18. tygodniu

Proszę o interpretację wyników i podanie przyczyny poronienia ciąży w 18 tyg.: Ropowicze zapalenie błon płodowych. W łożysku widać obfity ropny naciek zapalny w doczesnej z ogniskowymi zmianami martwiczo-zapalnymi i nafaszerowaniem krwotocznym. Kosmki łożyskowe bez zmian. Pępowina trójnaczyniowa bez zmian. Opis makroskopowy: łozysko śr. 10 cm grubości 2 cm pępowina dł. 6 cm śr. 0,5 cm oraz osobno fragment pępowiny dł. 16 cm śr. 0,5 cm pępowina prowadzi 3 naczynia krwionośne. Również fragmenty

Lek. Tomasz Budlewski

Najprawdopodobniej przyczyną była infekcja. Proponuje udać się do lekarza ginekologa. Lekarz w czasie wizyty będzie mógł coś więcej powiedzieć.