Jak działają suplementy lecytynowe?

Czy stosowanie lecytyny jako suplementu może mieć niekorzystny wpływ na osobę, u której stwierdzono chorobę psychiczną? Czy jej przyjmowanie może spowodować na przykład indukcję psychozy?

Witam,

stosowanie lecytyny nie ma wpływu na indukcję psychozy.
Lecytyna wchodzi w skład błon komórkowych, uczestniczy w procesach metabolicznych a jesli chodzi o układ nerwowy przekształcana jest do acetylocholiny- neuromediatora uczestniczącego min. w regulacji funkcji poznawczych.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam!
Suplementy diety najpewniej działają na zasadzie placebo! Stosowanie ich przez chorych psychicznie nie powinno mieć znaczenia dla choroby, chyba, że będą stosowane zamiast właściwych leków. Mówiąc szczerze - szkoda pieniędzy!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.