Jak poradzić sobie z zespołem suche oka?

od wakacji mam stwierdzony zespół suchego oka, mam 34 lat, byłam w klinice w lublinie nawet pani doktor ze stażem mnie nie przebadała, znieczulica tylko młoda rezydentka, polecili krople krople i reumatolog sie kłania ze niby ma zespół sjogrena, ale robiłam badania i raczej to nie to, sline w ustach jeszce mam, no ale wracając do tematu? nie radze sobie oczy mnie bola, pieka, zbiera sie wydzielina, ogilnie jestem załamana!!!! gdzie szukac pomocy? co robic jak krople nie pomagaja, czy to juz koniec sie zbliza?

Witam.jest wazne żeby mieć leczona chorobę podstawową czyli u reumatologa. Właściwe okulary oslonią oczy .sztuczne łzy nawilża. Jest tego mnóstwo więcej jsk 30 leków do wyboru. Stosumy przy zaostrzenia ch leki na noc i sterydy. A w ostateczności zatyczki do pkt łzowych. Dużo ludzi choruje. Proszę być dzielną i się trzymać. Pozdrawiam serdecznie Kinga