Jak powstrzymać uzależnienie od masturbacji?

Dzieńdobry proszęmi powiedzieć czytożez masturbowałemsie niekontrolowanie(czylichodzi mio taki nietypowy stan żepoprostu muszę to zrobić imuszę muszę Nie wiemdlaczego,normalnie sam decyduje kiedy Ile razy i chcę to zrobić) mogła być wynikiemjakiś podświadomych lękow,frustracji,żalu zwiazanych z sama masturbacja.Jestem osoba ktora nie chce tego robic. Jak to sie wydarzylo to wtedymialem nie robic tego 4 dni by pewna myslodeszla jednak juz 1dnia byla porazka Idedoseksuologa alechcialbym wiedziec

Dzień dobry!

To, czy "przymus" masturbacji i poczucie braku kontroli nad tą czynnością mieści się w granicach zdrowia seksualnego, czy też już ma charakter np. uzależnienia, zależy od wielu czynników i okoliczności, o których Pan nie wspomina. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i większa ilość informacji.

Pozdrawiam!