Jak przyzwyczaić dziecko do piersi?

Witam. Ogolnie staran sie karmić dziecko piersia niestety zauwazylam tak powiem wybrednosc nie odpowiadaja pozycje do karmienia w koncu karmie na lezaca czasem zdarza sie ze przy zblizeniu do piersi wpada w szal uspokoic sie nie moze ale sygnalizuje glod bo po wielu probach uspokojenia i ponownym przysyawianiu wpada w ponowny atak placzu ..wiec odciagam mleko bo nie mam wyjscia przez takie akcje boli mnie jedna piers bardziej sie napełnia wiec odciagam dodatkowo mleko zeby mniej bolalo ale dalej duzo produkuje czytalam zeby przy takiej piersi przystawiac dziecko E ono lepiej wyprozni ale wsYstko idzie marnie... nie wiem co robic piersia i placzem dziecka bo nie odpowiadaja mu pozycje cZy powoedzmy mna rzadzi?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Niemowlę nie rządzi rodzicami. Płacz zaś jest jedyną metodą komunikacji ze światem. W przypadku problemów z karmieniem piersią warto skorzystać z pomocy doradcy laktacyjnego. Taką funkcję pełni zazwyczaj doświadczona położna. Ona potrafi nauczyć matkę technik karmienia piersią. Jest też w stanie określić czy występują jakieś objawy niepokojące, które skierowałyby Panią i dziecko do lekarza.