Jaki jest powód braku odczucia popędu seksualnego?

Zastanawiam się czy jestem aseksualna. Nie mam snów oraz fantazji erotycznych. Nie byłam podniecona. Podczas masturbacji odczuwam przyjemność przez krótką chwilę. Kiedyś podczas całowania z chłopakiem odczuwałam przyjemność ale było to raz czy dwa przez dwa lata trwania związku. Nie podniecają mnie ani filmy pornograficzne ani książki, a temat seksu nie jest dla mnie zadnym tabu. Nigdy nie uprawiałam seksu. Nie mam stresującego trybu życia. Nie przeżyłam żadnej tragedii ani traum.

Warto zastanowić się czy zaburzenia libido miały związek z samą relacją (czyli tym konkretnym partnerem) czy dotyczą wszystkich związków i relacji? Zachęcam jednak do skonsultowania się z psychologiem, psychoterapeutą, który pomoże zrozumieć rzeczywiste źródło trudności, a także pracować nad zmianą. A ta pozwoli zwiększyć poziom satysfakcji z bliskości i seksualności.

Dzień Dobry Pani,

Z jakiegoś powodu nie odczuwa Pani doznań zmysłowych i to (myślę) jest powodem do przyjrzenia się przez Panią, co tak naprawdę jest przyczyną ich braku.

Zachęcam Panią mocno do kontaktu i pracy terapeutycznej z psychologiem.

Z przesłaniem tylko radosnych wzruszeń zmysłowych,
Irena Mielnik-Madej

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z seksuologiem, a następnie z psychologiem. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl