Jakie wykonać badania u dwulatka?

Witam. Mam pytanie dot. dwuletniego syna.Często siedzi z uchyloną buzią lub z palcem w buzi.Jak śpi też czasami ma lekko otwartą buzię. Jak był mały miał problem ze ssaniem piersi potem dlugo z nauką jedzenia stałych pokarmów.mówi tylko po swojemu i kilka słów. Rozumie za to wszystko naśladuje dorosłych wykonuje polecenia.prosze o wskazówki co i gdzie sprawdzić żeby wykluczyć ewentualne problemy

Lek. Paweł Szadkowski

Może to być spowodowane niedrożnością nosa np. w wyniku przerostu migdałka gardłowego, przerostu małżowin nosowych, przewlekłego zap. zatok i innych. Sugeruje udać się do lekarza pediatry i/lub laryngologa w celu dokładnego zbadania i wykonania niezbędnych badań.