Jestem w 6. tygodniu ciąży. Czy tętno płodu jeszcze się pojawi?

Mam 31 i jestem 3 raz w ciąży, 2 razy poroniłam. Teraz jestem w 6 tyg. ciąży i lekarz nie widzi tętna.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Czynnośc serca płodu w USG zaczyna być widoczna mniej więcej od 6 tygodnia ciąży. Jeżeli pozostałe parametry zarodka są prawidłowe, nie powinna się Pani jeszcze niepokoić. Przy tak małych strukturach często trudno jest uwidocznić poszczególne części ciała w USG. Poza tym każdy zarodek rozwija się w trochę innym tempie.

W takich sytuacjach powtarza się badanie po 1 i po 2 tygodniach. Bardzo możliwe, że kolejnym USG bicie serca będzie już widoczne.