Kiedy jest najlepsza pora na naukę?

Kiedy najlepiej jest sie uczyć , zaraz po szkole czy moze po południu albo wieczorem kiedy mózg jest najbardziej skupiony i kiedy najbardziej przyswajania nowe wiadomości ? Bardzo proszę o odpowiedz

Najlepsza pora na naukę jest po szkole, ale trzeba pamiętać, że potrzebne są przerwy na dotlenienie organizmu (np. gimnastykę) i posiłki. Właściwa regeneracja organizmu zachodzi podczas snu, który powinien trwać 8 godzin.

Dzień dobry!

Każdy człowiek jest inny i nie istnieją uniwersalne rady. Niektórzy ludzie najefektywniej pracują/ uczą się rano - a inni wieczorem. Z pewnością jednak trudniej o efektywną naukę po bardzo długim, intensywnym, stresującym dniu, kiedy organizm domaga się już głównie regeneracji. Warto samemu obserwować siebie. Pamięta Pani swój najlepiej zdany egzamin, największy sukces? W jakich okolicznościach przygotowywała się Pani do niego? W jaki sposób, jakimi technikami? O jakich porach? Kiedy sama czuje Pani, że ma najwięcej energii i nauka przychodzi Pani najlepiej? A kiedy jest najtrudniej?

Pozdrawiam!