Kiedy można dźwigać po fundoplikacji?

Witam. Jestem miesiąc po fundoplikacji nissena. W pracy mam dzwiganie dorywze do 20kg a ciągłe do 12kg. Pamiętam, że ordynator kliniki w ktorej byłam operowana wspominał kilka razy, że nie powinno się dzwigać po takim zabiegu. Moje pytanie brzmi: po jakim czasie moge dzwigać, by nie zniszczyć rezultatów operacji?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym wstrzymać się z dźwiganiem jeszcze dwa miesiące (łącznie 3 miesiące).