Kuracja retinoidami a przebarwienia

Czy podczas kuracji retinoidami będąc na słońcu bez filtra zawsze powstają przebarwienia? Zimą moja pani dermatolog nie kazała się chronić i zastanawiam się czy mogą one powstać.

Dzień dobry,

Stosując kurację retinoidami przez cały rok powinna Pani używać kremów z wysokimi filtrami. To, że w danym momencie nie świeci słońce nie oznacza, że promieniowanie do nas nie dociera.

Pozdrawiam serdecznie.