Kurzajka na palcu a praca w sklepie spożywczym

Witam. zauważyłam jakiś czas temu kurzajke na palcu a teraz mam już drugą w drugiej ręce. Pracuje w sklepie spożywczym na stoisku rybnym czy mając kurzajke moge to robić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie powinien Pan lub powinien mieć rękawice ochronne. Do zakażenia dochodzi bowiem poprzez fizyczny kontakt.
Kurzajki należy poddać leczeniu - w aptece dostępne są preparaty bez recepty lub udać się do dermatologa.