Łysienie androgenowe u 26-latki

Witam. Jestem 26 - latką, prawdopodobnie zmagam się z łysieniem androgenowym. Dotychczasowe metody leczenia nie przyniosły rezultatów. Ostatnio wykonałam badanie na poziom DHT. Mój wynik to 647 pg/ml. Testosteron i estradiol w normie. Dodatkowo mam problemy z tarczycą. Jakie metody leczenia powinien polecić mi mój endokrynolog? Co może być powodem takiego poziomu hormonów?

Dzień dobry, poziom DHT jest podwyższony, może występować przy zespole policystycznych jajników, hiperprolaktynemii lub chorobach nadnerczy. Należy kontrolować i utrzymywać w normie poziom hormonów tarczycy. Metody leczenia dobiera się indywidualnie w zależności od przyczyn i w oparciu o wyniki badań.