Mam 13 lat - czy jestem bezpłodny?

Witam, mam 13 lat i problem ze spermą. Po masturbacji nie leci mi sperma, co mnie bardzo martwi. Zauważyłem, że pod napletkiem widnieje tak jakby sperma (nie wiem do końca, co to jest), jest to wysuszone, coś w średnich ilościach wysuszone. Bardzo się boję, że to może oznaczać, że jestem bezpłodny. Pomocy!
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zaobserwowana przez Ciebie wydzielina jest prawdopodobnie mastką, czyli mieszaniną złuszczonych komórek nabłonków i wydzielin gruczołów. Jest to fizjologiczna wydzielina.

Opisana sytuacja może wynikać z wczesnego wieku i być może jest związana z dopiero rozpoczynającą się spermatogenezą. Brak nasienia może też wynikać ze zbyt częstej masturbacji.
Być może udział mają tutaj te 2 czynniki.
W obecnym wieku zbyt wcześnie jest, aby stwierdzać, czy rzeczywiście istnieje problem, czy jest to kwestia osiągnięcia dojrzałości płciowej. Prawdopodobnie niedługo osiągniesz pełną dojrzałość płciową i problem zniknie.

Jeśli natomiast pomimo rzadkiej ejakulacji i przekroczenia wieku 15 lat problem będzie ciągle obecny, wówczas należy skonsultować problem z urologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl