Martwica jałowa kości głowy śródstopia

niedługo czeka mnie operacja gdyż stwierdzono u mnie martwicę jałową 3 kości głowy śródstopia. Na zdjęciu widać wyraźną przerwę w stawie i inny kształt głowy tej kości. Lekarze stwierdzili, że należy oczyścić staw z odłamków kostnych operacyjnie. Rekonwalescencja ma trwać 6-8 tygodni, stopa będzie umieszczona we specjalnym bucie. Moje pytanie: jak długo trzeba chodzić o kulach? Zastanawiam się czy po miesiącu będę już mogła w miarę normalnie się przemieszczać?

Wszystko zależy od tego co zostanie wykonane podczas operacji.Jeżeli tylko oczyszczenie stawu bez ingerencji w samą kość to prawdopodobnie po 6-8 tygodniach będzie możliwe chodzenie z obciążaniem kończyny