Na czym polega atopowe zapalenie skóry twarzy?

Szanowni Państwo, proszę o odpowiedź na czym polega atopowe zapalenie skóry twarzy, np. wokoło ust. Czy jest możliwe trwałe wyleczenie z tej choroby? Jaka jest przyczyna jej powstania? Dlaczego zimą, gdy jest włączone centralne ogrzewanie, jej objawy nasilają się. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź.

A ja proponuję odwiedzić dermatologa.

To normalne,że przy wyższej temperaturze otoczenia, przy suchym powietrzu<ogrzewanie> skóra bardziej podrażnia się, naczynia rozszerzają i objawy nasilają się.