Niepokojący poziom prolaktyny

co oznacza wynik prolaktyny który po o zażyciu Metoklopramidu nie wzrósł nawet 3krotnie???badanie wykonane w 6dniu cyklu pod kątem złego samopoczucia ,zawrotów głowy.od 3 lat niedoczynnośc tarczycy i leczenie euthyrox0,25 raz dziennie oraz od roku betaloc na przyspieszone tętno. co może potwierdzić taki wynik prolaktyny który był robiony dwukrotnie???
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wszystko zależy od pierwotnego poziomu tego hormonu. Brak wzrostu po obciążeniu metoklpramidem może wskazywać na gruczolaka.

Lek. Paweł Baljon

Hiperprolaktynemia może być także wynikiem niedoczynności tarczycy.