Obustronnie niewielka nadbudowa krawędzi górnych panewek

Proszę o odczytanie i wytłumaczenie wyniku rtg stawów biodrowych. Obustronnie niewielka nadbudowa krawędzi górnych panewek. ???

Witam Pana serdecznie,

opisany obraz rtg może świadczyć o niewielkim zwapnieniu obrąbka stawu biodrowego. Jeżeli nie towarzyszy temu zwężenie szpary stawowej stawu biodrowego w miejscu występowania tego obrąbka to nie ma to znaczenia klinicznego tzn. nie powinno wywoływać dolegliwości bólowych. Jeżeli bóle jednak występują należy szukać innej przyczyny bólu tej okolicy.