Omamy, agresja i chaotyczna mowa po stosowaniu plastrów przeciwbólowych Transter

Witam. Mój tata (85 lat) miał w kwietniu usunięty guz w mózgu ( lewa strona ,jest to rak przerzutowy ) od pewnego czasu zaczął odczuwać bóle głowy , karku, nóg...) lekarz przepisał mu plastry przeciwbólowe Transtec co 4 dni ma wymieniane.... tata był człowiekiem spokojnym ,opanowanym (mimo tej operacji) teraz nastąpiło pogorszenie psychiczne , jakieś omamy , agresja i to w bardzo duzym stopniu, chaotyczne mówienie...Czy ten lek moze powodować takie zachowania pacjenta???

Transtec jest silnym lekiem p/bólowym może wywołać takie objawy również sama choroba taty może wywoływać objawy psychotyczne, które wymagają dodatkowe leki, należy zgłosić się do psychiatry i lekarza prowadzącego, pozdrawiam.