Pomiar ilorazu inteligencji

Na badaniu u psychologa wyszedł mi iloraz inteligencji - 112. W jakim mieszczę się przedziale.

Dzień dobry!

Szczegółową interpretację wyników badania może przedstawić psycholog, który je przeprowadzał.
Jeśli była to Skala Inteligencji Wechslera, to wynik ogólny 112 oznacza inteligencję przeciętną/ powyżej przeciętnej.
Ważna jest też interpretacja poszczególnych skal testu.

Pozdrawiam!