Ponowny guzek tarczycy - czy konieczna jest operacja?

Witam serdecznie. Rok temu miałam usunięty lewy płat tarczycy i część prawego z powodu guza. TSH przed i po operacji mam na poziomie 1,45. Teraz zrobiłam usg tej części tarczycy i okazało się, że znowu mam guzka. Czy konieczna będzie kolejna operacja?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Operacja może być konieczna. Prawidłowe stężenie TSH nie jest w tej sytuacji wyznacznikiem. Istotne jest ponowne powstanie guza w obrębie miąższu gruczołu. Czynność wydzielnicza nie musi być zaburzona, co więcej, często guzy niewydzielające, czyli tzw. zimne, są bardziej niepokojące.

Trudno jednak jednoznacznie wypowiadać się bez możliwości rozmowy, badania i wglądu w wyniki badań dodatkowych.

Pozdrawiam