Problem ze spaniem u 40-latki

Witam Od kilku miesięcy mam problem ze spaniem. Mam 40lat i nie mogę zasnąć. Nic stresującego w moim życiu się nie wydarzyło. Mój tata też ma taki problem, nie może spać i bierze tabletki nasenne. Boję się, ze ten problem dotknął mnie również. Z początku myślałam, że to przez głośne chrapanie mojego męża, ale sprawdziłam to, że nie. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Pisze Pani, że nie znajduje przyczyn natury psychologicznej. Myślę, ze pierwsze kroki warto skierować do lekarza rodzinnego.
Można też skorzystać z konsultacji w gabinecie psychoterapeuty by wspólnie poszukać przyczyny tego stanu.
Bezsenność jest ważnym sygnałem zakłócenia pracy organizmu i w żadnym przypadku nie należy jej lekceważyć.
Niemniej na podstawie samego tylko objawu trudno jest cokolwiek powiedzieć o przyczynie tego stanu. Potrzebne jest bardziej wnikliwe spojrzenie na ten problem.
Pozdrawiam serdecznie

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza