Proces gojenia się rany i stosowanie pasków steriStrip

Kilka dni temu miałem ściągane szwy po zabiegu wszystko było w porządku, niestety przez noc rana się rozeszła przez jej ucisk. Ściągnąłem ranę i zabezpieczyłem ją paskami steriStrip, rana ładnie się goi, tylko w miejscach w których są naklejone paski po ich ściągnięciu rana znowu się rozchodzi ponieważ tam ona nie zasycha w przeciwieństwie do miejsc gdzie paski nie są naklejone . Czy jeśli przez kilka dni nie bede odklejał pasków to rana zaschnie pod paskami i jeśli tak to po ilu

Leczenie takie najlepiej przeprowadzić pod opieką chirurga. Doświadczenie z własną blizną to spore wyzwanie. Gojenie z pewnością będzie teraz wydłużone. Proszę odwiedzić specjalistę.