Proszę o interpretację badania RTG

Witam, bardzo proszę o pomoc. Mojej babci zrobiono badanie RTG, to jest wynik. Najbardziej martwią mnie te CECHY LIZY, nie mogę znaleźć informacji w Internecie, co to takiego. Niewielka lewostronna lędźwiowa skolioza. Dyscopathia L5/S1. Dodatni wielopoziomowy objaw Baastrupa. Zmiany zwyrodnieniowe w stwach międzykręgowych. Zdjęcie częściowo obejmuje dolny odcinek kr. Piersiowego. W rzucie tarczy międzykręgowej Th11/Th12 liczne linijne zwapnienia, natomiast w rzucie p-a w tym miejscu cechy lizy 4 x 2,5 cm obejmującej częściowo dolny odcinek trzonu Th11 i górny odcinek trzonu Th12 – zalecam badanie TK. Niewielkie dziobki na zarysach panewnej stawów biodrowych, poza tym norma.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl