Przepuklina kresy białej po operacji resekcji jelita

Dzień dobry, gastrolog zdiagnozował u mnie po operacji resekcji jelita przepuklinę kresy białej, zakazał ćwiczeń. Marzę o utracie 5 kg, czuję się zasiedziała, kusza słodycze - chciałabym jakoś się bardziej zmęczyć, poszaleć, ale się boję... Byłam u chirurga, stwierdził, że przesłanki do operacji są względne i powinnam iść tam, gdzie mi "popsuli brzuch", czyli gdzie miała miejsce owa operacja. Mam dość przepuklinowego pasa i braku aktywności. Co mogę robić do czasu zabiegu? Dziękuję, Natalia 33.

Witam Pani Natalio. Nie napisała Pani jak dawno temu był zabieg i czy linia cięcia jest w linii pośrodkowej ciała. Jeśli termin zabiegu przepukliny jest wyznaczony, to niewiele się zmieni jeśli Pani poszaleje z aktywnością - byle nie podnoszenie ciężarów (błagam). Proszę się zmęczać przykładowo - rowerowo.