Przepuklina pachwinowa a praca fizyczna

czy mozliwe ze przepuklina pachwinowa ktora mam jest za malo rozwinieta zeby byla operowana ? lekarz powiedzial mi ze narazie moge jeszcze pracowac fizycznie choc mam juz mala przepukline

Witam. Nie ma ścisłych przeciwwskazań do operacji małych przepuklin, jednak gdy są one bardzo nieduże ryzyko związane z operacją w wielu przypadkach przewyższa korzyści nad jej zastosowaniem.

Witam i Wesołych Świąt. Przepuklina, jeśli już pojawiła się, do będzie się rozwijała dalej i jedyną metodą jest operacja plastyczna. Wygodniej i z lepszymi rezultatami jest operować mniejszą przepuklinę.