Pytanie o przebieg operacji usunięcia zaćmy u 5-letniego dziecka

Witam chciałam zapytać o przebieg operacji usunięcia zaćmy u 5 letniego dziecka jest to zaćma wrodzona jednostronna, jak to wygląda czy dziecko będzie musiało być na czczo, czy będzie musiało lecz pi operacji i jak długo trzeba pozostać w szpitalu?

Aleksander Ropielewski

Do zabiegu dziecko będzie musiało być na czczo. Sam zabieg trwa około 1h. Przy braku powikłań pobyt w szpitalu po zabiegu to jeden, dwa dni.