Silny ból po czyszczeniu kanałów w zębie i założeniu opatrunku

Wczoraj byłam u dentysty, miałam czyszczone kanały w zębie i założony opatrunek, następną wizytę mam umówioną na za 2 tygodnie, żeby wypełnić kanały i zakończyć leczenie. Niestety dzisiaj ząb tak boli, że nie pomagają nawet tabletki przeciwbólowe. Mam z powrotem dzwonić do dentysty czy ból przejdzie po kilku dniach? Nie mogę normalnie funkcjonować obecnie ani jeść, tak bardzo boli.

Tak duży ból raczej nie jest normlnym objawem , zazwyczaj lekkie dolegliwości bólowe moga utrzymaywać się przez 2-3 dni , ale nie wymagające leku p/bólowego lub ustepujące po nim.