Skutki uboczne leku Mycosyst

Chciałam zapytać o skutki uboczne leku Mycosyst 200. Kilka dni temu zauważyłam u siebie swędzenie co zdarzało się już, udałam się do ginekologa, zazwyczaj dostawałam leki dopochwowe, tym razem miałam końcówkę miesiączki, dlatego dostałam lek doustny z zaleceniem stosowania go raz na dobę przez 7 dni. Biorę go od dwóch dni, odczuwam rozbicie, jest mi niedobrze, tak trochę się "zawieszam" i boli mnie żołądek zastanawiam się czy mogą to być skutki uboczne brania tego leku? I czy lepiej go odstawić?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

mogą to być skutki uboczne. Proszę zgłosić się do ginekologa. Warto się zastanowić czy lepiej mieć przez 7 dni skutki uboczne czy nie wyleczoną infekcję grzybiczą.

Pozdrawiam.