Skutki wystąpienia ostrego zapalenia mięśnia sercowego

czy każde ostre zapalenie miesnia sercowego pozostawia jakies piętno na sercu i czy zawsze istnieje wieksze ryzyko problemów chorobowych z sercem ? bez wzgledu czy jest wirusowe czy bakteryjne ?

Absolutnie nie zawsze musi tak byc . Leczenie farmakologiczne , przestrzeganie zalecen kardiologa, nie stosowanie uzywek ( glownie alkoholu czy tzw. dopalaczy) , unikanie zakażen i infekcji , umiarkowana aktywność fizyczna pomoga w zniwelowaniu skutkow zapalenia mieśnia serca