Staje mi na krótko, a potem opada - co robić?

Witam, mam problem, który zauważyłem podczas pierwszego stosunku. Wcześniej, jako prawiczek często się masturbowałem. Do zbliżenia między mną a moją dziewczyną doszło już 3 razy i niestety za każdym razem wychodzi na to samo. Dodam, że mam 17 lat, ale nie czuje żadnego stresu związanego ze stosunkiem, przynajmniej nie czułem... Bo teraz pewnie zacznę się bać, że w ogóle mi nie będzie stawał. A więc przejdźmy do opisu całego zdarzenia (opiszę jedno, bo za każdym razem kończy się mniej więcej tak samo). A więc, leżymy sobie w łóżku przytulamy się i pieścimy, wtedy dochodzi u mnie do wzwodu, zwłaszcza gdy całujemy się po francusku, albo gdy liże mnie po palcach. No i wzwód jest, a więc jestem z siebie zadowolony. Jak już ją rozbiorę, a ona mnie to jest dobrze, wtedy zazwyczaj stoi mi najbardziej, ale gdy dochodzi do stosunku, po krótkim czasie mi opada. Powiem więcej, jak jej "wkładam" to nie czuje jakiejś większej przyjemności. Jak pomaga mi ustami to owszem, dłużej mi stoi, ale nie zdarzyło mi się jeszcze wytrysnąć, chodź odczuwam przyjemność. Gdy na chwile zaprzestaniemy się kochać opada mi i tyle. Jeśli chodzi o pieszczoty typu głaskanie i drapanie po karku, to owszem, podoba mi się to, ale chyba mnie to jakoś specjalnie nie podnieca, raczej sprawia przyjemność. Ostatnio gdy doszło do tego samego, położyliśmy się spać, a gdy się obudziłem stał mi jak pień, poczułem frustrację z wiadomych przyczyn. Dodam jeszcze że masturbuje się 1-2 razy na dzień i nie wiem czy może mieć to związek. Podczas masturbacji stoi mi normalnie, nie ma żadnych problemów i dochodzi do wytrysku, być może za często się masturbuję. Wiem, że podobnych tematów było już trochę, ale nie znalazłem mojego konkretnego problemu. A zatem moje pytanie brzmi: Czy coś jest ze mną nie tak? Dlaczego nie mój penis nie może wytrysnąć? Dlaczego bardzo szybko mi opada? Co mam robić? Aha, warto zaznaczyć, że "mam na nią ochotę", i chcę się z nią kochać, więc nie wiem co się dzieje. Jeśli jest to jednak podłoże psychiczne, prosiłbym o dokładną argumentację, gdyż nie widzę takich przyczyn, chyba że jest to podświadome, ponieważ nie czuje się skrępowany ani zestresowany podczas zbliżenia. Najgorsze jest to, że spytała się mnie czy z nią jest coś nie tak, błagam o pomoc, gdyż myślę, że ją kocham.  :(

Pytanie zadane 15-02-2011r. o 12:31
lek. Anna Syrkiewicz porady udziela lek. Anna Syrkiewicz

lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.

Porada eksperta

Witam!

Istotnie, najprawdopodobniej przyczyna Twoich problemów z osiągnięciem wzwodu leży w sferze psychicznej.
W pierwszej kolejności wpływ ma młody wiek, brak doświadczenia seksualnego i obawa o właściwy rezultat zbliżenia. W tym wypadku objaw ustępującej podczas stosunku erekcji jest zjawiskiem częstym i z reguły ustępuje z czasem samoistnie.

Inną przyczyną jest nadmierna masturbacja, która uzależnia od takiej formy stymulacji członka i powoduje obniżenie doznań podczas zbliżenia.
Jeżeli obserwujesz u siebie obecność spontanicznych, porannych wzwodów, świadczy to o braku organicznych przeszkód do osiągnięcia wzwodu.
Zaleca się więc ograniczenie masturbacji oraz prowadzenie zdrowego, wolnego od nałogów trybu życia.

Pozdrawiam

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Seks »
Komentarze
Wyloguj

Porady ekspertów

Problemy z erekcją po zawale serca

Jestem facetem po czterdziestce i praktycznie zawsze miałem problem z erekcją. Gdy byłem z...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
Zbyt krótkie wędzidełko

Witam! Mam problem, mam 13 lat i jestem zaniepokojony swoim członkiem. Mam na myśli to, że...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Osłabienie erekcji

Wam, na początku ze swoją partnerką potrafiłem uprawiać seks całą noc, mieliśmy po 5 stosunków,...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
Zaburzenia erekcji u 24-latka

Witam serdecznie i bardzo proszę o pomoc. Problem dotyczy mojego chłopaka. Jesteśmy razem od...

lek. Marcin Buczek Porady udziela lek. Marcin Buczek lekarz w Szpitalu Klinicznym im. Dzieciątka Jezus w Warszawie.
Przyczyna zaburzeń wzwodu

Dzień dobry! Mam 24 lata. Zmagam się od ok. 7 lat z problemem swego rodzaju urologicznym. Mam...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Jakich leków można użyć do wzmocnienia wzwodu?

Mam problem, ostatnio przestał mi do końca sztywnieć penis i jest miękki przy podnieceniu jakich...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Zmienne wzwody od 2 lat

Witam, mój problem zaczął się niecałe 2 lata temu (miałem niecałe 18lat). Wziąłem dość...

lek. Marcin Buczek Porady udziela lek. Marcin Buczek lekarz w Szpitalu Klinicznym im. Dzieciątka Jezus w Warszawie.
Boję się, że znowu się nie uda

Miałem kiedyś dziewczynę i po 2 miesiącach coś było nie tak. Chciałem z nią zerwać, ale miałem...

lek. Agnieszka Jamroży Porady udziela lek. Agnieszka Jamroży psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Skąd ten ból podczas erekcji?

Witam serdecznie. Mam 20 lat. Borykam się z następującym problemem. Otóż podczas wzwodu,...

 Redakcja abcZdrowie Porady udziela Redakcja abcZdrowie Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij