Stłuszczenie wątroby i hemoroidy a stosowanie czopków Procto Glyvenol

Witam mam pytanie a mianowicie mam niewielkie stłuszczenie wątroby i hemoroidy czy mogę stosować czopki Procto Glyvenol? tylko one mi pomagają a na ulotce wyczytałem niestosować przy uszkodzeniach wątroby

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

większość leków jest metabolizowana w wątrobie przy niewielkim stłuszczeniu można stosować czopki, ale polecam wdrozyć dietę odpowiednią do niealkoholowego stłuszczenia wątroby i unormować masę ciała jeżeli jest nadwaga.

Pozdrawiam