Ukrywanie związku przed rodzicami

Witam, mam chłopaka, z którym się przyjaźniłam niemalże od dzieciństwa. Mieszkamy od siebie kilka domów na wsi. Nasza relacja przebiega bez większych problemów, ale niestety musimy się ukrywać. Jestem przekonana, że moi rodzice nie chcieli, abym z nim była, nie chodzi o to, że go nie lubią, tylko o to, że w jego domu nie panuje miła atmosfera i sądzą, że nie okaże mi uczuć. Reasumując, nie wiem, czy robię dobrze, że się ukrywam. Kocham go i nie robię na złość rodzicom. Proszę o obiektywną ocenę.

Dzień Dobry,
Pani i Pani chłopaka zasobem w tej sytuacji jest fakt, że rodzice już zaakceptowali Waszą przyjaźń. Mam poczucie że swoje oczekiwania na temat reakcji rodziców opiera Pani raczej na swoich domysłach niż realnych przesłankach. To bardzo podobnie gdyby na podstawie atmosfery panującej w domu można by zaplanować czy ktoś w założonej przez siebie rodzinie będzie czy nie będzie okazywał uczuć. Sytuacja panująca w domu może ułatwiać czy utrudniać ale nie determinuje w 100 % naszych zachowań. Toważne jest jak Wy się komunikujecje i jakie sa wasze cele. Reasumujac porozmawiałabym z rodzicami :) POWODZENIA Dorota Szykulska-Paprocka

Może warto szczerze porozmawiać z rodzicami. Z jednej strony wysłuchać ich trosk ( w końcu boja się o córkę, robią to z miłości), rozwiać pewne wątpliwości, a z drugiej opowiedzieć o swoich uczuciach i potrzebach, tym jak bardzo ta relacja jest dla Pani ważna. A także o tym, ze rodzice i zdanie rodziców jest dla Pani istotne, bo właśnie dlatego, z nimi Pani rozmawia czy też "ukrywa się". Często dogadanie się porozumienie pozwala na przełamanie pewnych barier i zmianę, zamiast trwania w czekaniu i frustracji.