Wybudzanie pacjenta z rurką tracheotomijną

Osoba wybudzona podejmuje próby rozmowy ale nie może ze wzgledu na rurkę tracheotomiczną .Jak długo u takiej osoby może być potrzebna taka rurka

To pytanie trzeba zadać lekarzowi prowadzącemu (pewnie anestezjologowi lub laryngologowi). Wszystko zależy od choroby jaka jest powodem utrzymywania rurki tracheostomijnej. Jeśli choroba rokuje, rurka założona jest na okres niewydolności, przejściowej oddechowej to zapewne zostanie niedługo usunięta skoro pacjent jest przytomny.