Kiedy należy przeprowadzić dekaniulację?

Proszę o odp.co to oznacza - dekaniulację należy rozważać tylko wtedy gdyproblem niedrozności dróg oddechowych jest rozwiązany,a ilość wydzieliny w drogach oddechowych jest dobrze kontrolowane i wentylacja mechaniczna jest już nie potrzebna.Inne predykatory sukcesu to zdolność do energicznego wytwarzania kaszlu i brak aspiracji. Dziękuję i pozdrawiam

Magdalena StusiĹska

Dekaniulacja to zabieg usuniecia rurki tracheostomijnej. Rozważamy go tylko wtedy gdy choroba z powodu której rurka była założona ustąpiła, drogi oddechowe są drożne a pacjent jest w stanie oddychać sam bez potrzeby respiratora, ma odruch kaszlowy i nie istnieje ryzyko zakrztuszenia.