Wynik badania krwi u 26-latki a powód do obaw

Witam, to są moję badania krwi leukocyty 14,5 (4-10) MCV 79,2 (80-100) MCH 25,7 (27-31) LYM% 19.7 (20-50) NEU%75,9 (30-70) ŻELAZO 32 (37-145) reszta wyników mieści się w granicach normy. Czy powinnam zacząć się martwić? Czy to zwykła anemia? Dodam że w ostatnim czasie nie miałam przebytej żadnej choroby. Wizyte mam za kilka dni a już teraz chciałabym wiedzieć co się dzieję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do internisty. Prawdopodobnie jest to związane z współistnienieem anemii oraz infekcji.