Wynik badania płuc u 60-letniej osoby

rt pluc zmniejszenie lewego dolnego pola ploc poza tym pola plocne zmian ogniskowych nie wykazują przepona i katy wolne prawa kopula przepony wyżej ustawiona sylwetka serca powiekszona blaszkiwapniste w luku aorty

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, z wynikiem badania proszę zgłosić się do lekarza zlecającego badanie. Interpretacja badania zależy od objawów klinicznych, zwłaszcza w kontekście opisywanego zmniejszenia lewego dolnego pola płucnego. Blaszki wapniste są najprawdopodobniej objawem miażdżycy.