Co oznacza opis badania RTG i stany zapalne z płucu?

Co oznacza taki opis RTG: Zmiany zapalne w prawym dolnym polu płucnym. Pozostałe pola płucne zmian nie wykazują. Przepona i katy wolne. Sylwetka serca w normie

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik może świadczyć o stanie zapalnym płuc. W celu postawienia rozpoznania niezbędne jest zestawienie wyniku z pana obrazem klinicznym i w tym celu należy udać się do lekarza prowadzącego.