Wynik RTG płuc po zapaleniu płuca

W maju przechodziłam zapalenie lewego dolnego płuca. Dzisiaj odebrałam wynik prześwietlenia z informacją: pole płuc rozedmowe w części górnej i środkowej płuc. Co to znaczy? Dodam, że nigdy nie paliłam, a w chwili obecnej mam problem z odksztuszaniem i czasami duszności. Pulmonolog powiedział, że nie ma się czym martwić, ale nie wyjaśnił co to znaczy. Dostałam leki wziewne.

Nadinterpretacja radiologa. Na podstawie rtg klp nie można rozpoznać rozedmy. Najpewniej chodzi o nadmierne przejaśniony miąższ płucny - może wynikać to ze źle wykonanego rtg klp. Sytuacja częsta. Pulmonolog ma rację. Proszę się nie martwić.