Wzmożona sklerotyzacja dachów panewek obu stawów biodrowych

Witam.Otrzymałam wynik RTG w opsie jest ;wzmożona sklerotyzacja dachów panewek obu stawów biodrowych,zaostrzenie ich krawędzi.Spłaszczenie głów obu kości udowch.W okolicy międzykrętarzowej prawej kości udowej widoczne jest skupisko drobnych zagęszczeń struktury kostnej-stan po zawale kości?Chrzęstniak śródkostny?...mam pytanie co oznacza spłaszczenie głów kosci udowej? I czy wskazane by było jeszcze inne badanie?Bardzo będę wdzięczna za odpowiedż,,Pozdrawiam serdecznie

Szanowna Pani,
Badanie RTG sugeruje początkowe zmiany zwyrodnieniowe. Dalsze badania i ewentualną konsultację u specjalisty ortopedy uzależniam od dolegliwości jakie Pani odczuwa.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu