Zaczerwienienie w okolicy znamienia

witam Okoó 2 tygodni temu zauważyłam dośc duże zaczerwienie koło znamienia,udałam sie do dermatologa,pani doktor obejrzała znamie dermatoskopem i powiedziała,że wszystko jest o.ki a zaczerwienie to uczulenie i kazała smarować hydrokortyzonem.miejsce smaruje jużo d 6 dni hydrokortyzoem 2 razy dziennie i dalej jest tak samo czerwone.oprócz zaczerwienienia nic inego nie zaobserwowałamMoje pytanie dotyczy czy może jednak iść do lekarza rodzinnego po skierowanie i udac sie na wycięcie znamienia??

Magdalena Mroczek

Tak można, ale ostetczną decyzję dotyczącą usunięcia znamienia podejmie chirurg kwalifikujący do zabiegu.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Proponuję ponownie skonsultować się z dermatologiem, u którego Pani była ostatnio. Lekarz powinien ocenić dalsze postępowanie.