Zastosowanie doksycykliny w przypadku nie wykonanych badań na kiłę

Witam serdecznie mam pytanie odnośnie doksycykliny, czy zastosowanie doksycykliny w przypadku nie wykonanych badań na kiłę(przypuszczam że mogłem się zarazić4 dni temu) kiłą , może zniszczyć krętka bladego jeszcze w okresie inkubacji?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza rodzinnego lub lekarza chorób zakaźnych, po wykonanych badaniach będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.