Zespół blokady oczopląsu u 5-miesięcznego dziecka

Witam U mojego 5 miesięcznego synka stwierdzono zespół blokady oczopląsu przez konwergencje. jak to moszna leczyć i czy konieczna jest operacja? bardzo prosze odpisać mi na adres meilowy

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zespół ten u dzieci powoduje często wtórny przykurcz mięśni prostych przyśrodkowych oraz osłabienie mięśni prostych bocznych. Stąd też radziłabym aby zgłosić się do okulisty. Najprawdopodobniej konieczny będzie zabieg korekcyjny.