Złamanie dwóch nadgarstków z przemieszczeniem

trzy tygodnie temu zlamalam z przemieszczeniem prawa kosc rmienna pog glowa, do tej pory lekarz nie przeprowdzil zespolrnia jedynie powiesil na bandarzu, oraz zlamanie dwoch nadgarstkow w tym praw z przemieszczeniem na oba zalozono gips dlaczego nie zrbiono zbiegu, czy jest szansa na zalanie sie kosci rminnej. prosze o pomoc i wyjasnienie jestem bardzo zalamana ta sytuacja. lekarz co tydz. robi rtg i patrzy czy kosc ramienna sie nie przsunela. prosze o wyjasnienie i odpowidz.

Szanowna Pani, metoda leczenia jest najczęściej dobierana do rodzaju złamania, ogólnego stanu pacjenta oraz ewentualnych chorób towarzyszących. Bez przeprowadzenia badania oraz analizy badań dodatkowych - głownie rtg niemożliwa jest ocena Pani obecnego stanu. Dobór właściwej metody leczenia należy do ortopedy, który Panią konsultuje. Jak uczy doświadczenie większość złamań podgłowowych kości ramiennej jest leczona zachowawczo (unieruchomienie z następowym leczeniem czynnościowym) z dobrym efektem. Na wszelkie pytania powinien udzielić Pani odpowiedzi prowadzący leczenie ortopeda. Pozdrawiam i życzę zrostu złamań bez komplikacji.