Zmiany w okolicach wątroby w badaniu TK

Jestem po cholecystectomii ,mam naczyniakawątrobowego ok.6-8mmm oraz mikrolitiazę przewodową.Ostatnio zlecony TK j.brzusz z kontrastem wykazał:drobne ognisko ok.6mm hypo inormodensyjne wątroby.Co oznacza nietypowo wzmacniający się naczyniak do kontroli usg?Miałam wyniki usg po którychzostałamskierowana naTK.PŻW12mmzwężonywodcinkudystalnym,przewód Wirsunga2,8mm.Trzustka,śledzi b/z,w śródbrzuszu wzmożona densyjność tk.tłuszcz.krezki z węzłamichłonn11x6,10x7mm. Co znaczą te wyniki?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety nie zawsze badanie TK może z całą pewnością wskazać na charakter zmiany. Najlepszym sposobem rozpoznania jest biopsja zmiany lub jej usunięcie. Zalecam także, wizytę u lekarza, który zlecał badanie. Pozdrawiam.