Badania na chlamydię w 9. miesiącu ciąży

Bardzo proszę o interpretacje wyniku na chlamydie tr. Z badania krwi. Jestem w 9 miesiacu ciazy. Badanie zrobiłam profilaktycznie ( od 6 lat mam stałeg partneta, jesteśmy sobie wierni) . IgG <2, normy: ujemny <16, igM 0,96 normy: ujemny <0,8, niejednoznaczny 0,8-1,1, dodatni >1,1

Lek. Tomasz Budlewski

IgM jest niejednoznaczne konieczne powtórzyć badanie. Proszę udać się do lekarza ginekologa.

Piotr Pilarski

Oznaczanie przeciwciał nie jest zalecaną metodą rozpoznawania zakażenia chlamydią i taki wynik o niczym nie świadczy. Celem wykluczenia zakażenia wykonuje się wymaz z kanału szyjki macicy.

Pozdrawiam.