Ból i posmak ropy w ustach po wstawieniu częściowej protezy

Witam. Mam protezę częściową wstawioną na paradontyczne dziąsła. Wykonana dwa dni temu. Czuję ból pod klamrami podtrzymującymi protezę oraz ciągły zapach ropny. Proteza jest lekko ruchoma i mam wrazenie że nie dopasowana do ust. Dodam ze mam świeżo usunięte zęby przednie świeżo przed nałożeniem protezy.

W Pani sytuacji jest to " normalne " zachowanie.Ruszające się zęby i gojąca się rana - nie można oczekiwać upragnionego komfortu.Można poczekać z uzupełnieniem protetycznym do czasu wygojenia po usuniętych zębach i wyciszenia parodontozy - ale wówczas usta będą świeciły przez długi czas pustką - coś za coś.